RECENZE: ELEMENT OHNĚ – S VĚDOMÍM KONCE

Na úvod bych chtěla moc poděkovat samotné autorce, že mi tuto knížku zaslala. Jsem nesmírně vděčná, že si někdo váží mého názoru natolik, že se mi sám ozve a zašle mi svoje dílo. Česká YA adult scéna je pro mě velkou neznámou,takže jsem do této knihy pustila s mírnou ostražitostí. Obstálo nakonec moje první české YA?


ANOTACE:

Prožila už stovky životů, ale nikdy je vlastně opravdu nežila.
Teď, v těle Sally Bakerové, má dost zabíjení a přeje si jediné: být normální. Jenže oheň v jejím nitru stále doutná a čeká na sebemenší zaváhání, aby lidstvu znovu ukázal svou sílu. Sally bude stát hodně sil udržet ho v sobě. A jako by už neměla dost problémů sa
ma se sebou, potká Briana. Prvního muže, který v ní zažehne žár, jaký dosud nepoznala.
Dokáže se Sally i přes všechny nové pocity ovládnout, nebo se lidé mají mít opět na pozoru? A co Brian, může vůbec obyčejný smrtelník tenhle ohnivý románek přežít?


MŮJ NÁZOR:

POSTAVY

Na začátku knihy se mi hlavní hrdinka moc líbila, protože jsem o takové osobnosti ještě nikdy nečetla. Byla drsná, sebevědomá, výbušná a bylo jí úplně jedno, co si o ní ostatní myslí a moc se mi líbil způsob, kterým řešila svoje každodenní problémy. Potom se však  na scéně objeví zázračný Brian, který její osobnost obrátil o 180 stupňů. Jak dokázal jeden kluk převrátit osobnost všemocné bytosti , která žije už tisíce let na obyčejnou holku ze střední, která řeší takové malichernosti jako je nějaký smrtelník? Tento aspekt mi v knize vadil ze všeho nejvíce, protože celkově shazoval sílu a hrůzostrašnost Sally, kterou se autorka neustále snažila obhajovat jejími vzpomínkami. Brian byl sice velmi sympatická a šarmantní postava, ale také jsem u něho našla pár nesrovnalostí v jeho chování.

47577959_334668770662414_3299875248131801088_n


STYL PSANÍ

Čtivost je pro mě velice důležitým aspektem knihy. Ať je kniha jakkoliv promyšlená, postavy jakkoliv výjimečné, tak pomalý styl psaní mi ji dokáže neskutečně zkazit. To však určitě nebyl problém této knihy! Už od začátku jsem se do knihy začetla a s radostí můžu říct, že jsem se díky ní dostala ze své měsíční čtecí krize. Nebyly tam žádně zbytečné popisy prostředí a byla plná zábavných dialogů. Kapitoly měly výbornou délku a byly skvěle ukončené, takže jste vždy měli nutkání přečíst si další kapitolu. Za styl psaní určitě palec nahoru.


ZÁPLETKA

Bylo mi jasné, že se tato kniha neobejde bez romantické linky, ale že o ní bude 80% knihy jsem nečekala. Nechápejte mě špatně, já většinou všechny romantické linky miluji, ale  tady toho bylo i na mě trochu moc, protože jsme nezjistili skoro nic o velmi zajímavém fantasy prvku. Celá kniha se točí pouze o boji Sally se svým ohnivým jádrem a o nebezpečném vztahu mezi Sally a Brianem. Takže jako oddechovku určitě doporučuji, ale jestli máte zrovna chuť na propracované fantasy, tak by vás S vědomím konce spíše zklamalo. Co se týče konce knihy, tak jsem stále na vážkách. Já osobně mám moc ráda nečekané konce, které změní celý děj knihy, ale tohle mi možná přišlo trošku moc. Byl nečekaný a šokující, ale trochu nereálný a hodně nevysvětlený. Doufám, že se pořádného vysvětlení dočkáme v dalším díle.


Shrnuto podtrženo se mi S vědomím konce líbilo. Nebylo to nic světoborného, co ve vás rozpoltí tok myšlenek, ale spíše zábavná oddechovka, která vám nabízí útěk z obyčejného života. Druhý díl si určitě moc ráda přečtu, protože jsem zvědavá, jakým směrem bude děj pokračovat. Ještě jednou moc děkuji za zaslání recenzního výtisku. Zde si můžete knihu koupit a podpořit tím českou YA scénu!

images

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s